zajęcia zumby - instruktor

Myślisz że zajęcia zumby to modny rekreacyjny taniec, który pozwoli Ci się poruszać, ale nie zmęczyć? Zapomnij! Zajęcia z zumby są dynamiczne i wyczerpujące, ale też bardzo przyjemne i pozytywnie oddziałujące na całe ciało i…umysł. Zumba to połączenia tańca latynoamerykańskiego z fitnessem. Doskonały sposób, aby spalić kalorie po grillowym szaleństwie, przygotować się do plażowej formy czy po prostu dobrze zacząć miesiąc, tydzień lub dzień.

Szybkie spalanie

Należy podkreślić, że zajęcia zumby są nie tylko dla kobiet, chociaż faktycznie płeć piękna zazwyczaj dominuje na sali treningowej. Jest tak zapewne ze względu na przekonanie, że zajęcia z tańca są dla kobiet. Mężczyznom trudniej jest się do nich przekonać, chociaż dla nich drzwi do sali są zawsze otwarte i coraz więcej odważnych panów z nich korzysta.

Jedne zajęcia zumby pozwalają spalić nawet do 700 kcal. Dużo zależy jednak od intensywności ćwiczeń, budowy Twojego ciała a także długości jednej sesji. Na początku zapewne ruchy będą spokojniejsze, a ćwiczenia wykonywane wolniej, więc kalorii spalimy mniej, ale to wciąż dużo, ponieważ ok. 500 kcal. Nabierając doświadczenia, ruchy są coraz szybsze, bardziej dynamiczne i świadome. Nie tylko naśladujemy trenera, ale dajemy się ponieść muzyce, tworząc własne układy, a przy tym pozbywając się tkanki tłuszczowej i wzmacniając wiele partii mięśniowych.

Zajęcia zumby podkręcają metabolizm

Zajęcia zumby są treningiem aerobowym, a więc wytrzymałościowym. Praktycznie przez cały czas ich trwania pozostajemy w ruchu, a odpoczynkiem jest po prostu chwilowe zwolnienie tempa. Głębszy oddech przekłada się na lepsze dotlenienie organizmu. Regularne treningi zwiększają naszą wytrzymałość, co oznacza, że jesteśmy w stanie ćwiczyć dłużej i intensywniej. Ma to też odzwierciedlenie w naszym życiu codziennym. Bez problemu wejdziesz po schodach na 4 czy 6 piętro, dobiegniesz spóźniony do autobusu i nie dasz się wyprzedzić dziecku podczas wycieczki rowerowej za miasto.

Trzeba też wiedzieć, że ćwiczenia aerobowe skutecznie poprawiają gospodarkę hormonalną, jednocześnie pozwalając nam spalać więcej kalorii zarówno w trakcie wysiłku jak i po.

Wytańczona pozytywna energia

Aktywność fizyczna musi sprawiać przyjemność. W przeciwnym razie szybko się poddamy i zrezygnujemy z dalszych zajęć. Aby utrzymać regularność i systematyczność ćwiczeń, trzeba lubić ruch. Mamy dzisiaj do wyboru wiele jego form, co ułatwia nam dopasowanie charakteru treningu do naszych upodobań i możliwości. Zajęcia zumby są jednymi z bardziej pozytywnych. To taniec przy muzyce, który pozwala skutecznie spalić kalorie i wymodelować sylwetkę. Ćwiczymy w grupie, wzajemnie się motywujemy, słuchamy energicznej muzyki, przy której niemożliwością jest nie pobudzić rąk, nóg i bioder do ruchu.

Zajęcia zumby bardzo dobrze wpływają na nasz układ nerwowy. Polecane są osobom zmagającym się z nadmiernym stresem, bezsennością, a nawet lękami. Taniec pomaga się odstresować, zrelaksować i oczyścić umysł. Już kilkadziesiąt minut w takim ruchu sprawia, że mamy zupełnie inne spojrzenie na rzeczywistość.

Ćwiczymy i tańczymy na zajęciach z zumby

Zumba jest bardzo wszechstronna. To trening, który łączy elementy tańca i aerobiku. Dzięki temu nie tylko spalamy kalorie i modelujemy sylwetkę, ale również zwiększamy swoją wytrzymałość i świadomość własnego ciała. Wiemy, jak się poruszać, aby wyglądać dobrze, co wpływa pozytywnie na naszą pewność siebie. Podczas zajęć bardzo często angażujemy wszystkie partie ciała jednocześnie, pracują one z mniejszą lub większą intensywnością. Są również takie ruchy, które angażują konkretne mięśnie, w zależności od rodzaju ruchu.

Taniec jest lekiem na całe zło. Kiedy jeszcze połączymy go z aerobikiem, zyskujemy nie tylko dobre samopoczucie, ale i wzmocnione, wymodelowane ciało. Jest to forma aktywności dla każdego kto chce się pozbyć nadprogramowych kilogramów, wzmocnić ciało i poprawić swoją wydolność, ale też pozbyć się stresu, zrelaksować i poznać fajnych ludzi.

W naszych Klubach również znajdziesz Zumbę! Miejsca na nasze zajęcia rozchodzą się w błyskawicznym tempie. Nie zwlekaj i zobacz naszą ofertę zajęć w naszych Klubach! Grafik znajdziesz tutaj.